Projektowanie wizerunku, podnoszenie jakości marki

Wybór serwera dedykowanego

Wybór serwera dedykowanego

Wybór właściwego serwera ma decydujący wpływ na stabilność i szybkość działania usług, które zostaną na nim uruchomione. W prowadzeniu biznesu może być kluczowym czynnikiem decydującym o jego powodzeniu, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na satysfakcję potencjalnych klientów. Warto zatem na etapie wyboru udać się ze swoją potrzebą po profesjonalną poradę, przy czym należy rozważać nie tylko parametry techniczne, ale również wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Rozpoczynamy od właściwego określenia potrzeb, bowiem to od nich zależeć będzie wybór odpowiedniego serwera. Inny wybierzemy dla sklepu internetowego z rozbudowaną bazą danych i licznymi skryptami, a inny dla bazy wiedzy o firmie, która ma wyłącznie podtrzymywać kontakty z klientami, jeszcze inny dla prostych stron internetowych Najważniejsze aspekty techniczne, które dadzą gwarancję optymalnego funkcjonowania stron to ilość pamięci, rodzaj pamięci, procesor i dyski twarde.

Dobieramy poszczególne elementy:

Procesor zapewnia odpowiednią moc obliczeniową. Ilość jego rdzeni decyduje o równoczesnej obsłudze wielu niezależnych wątków w jednej jednostce czasu. Taktowanie procesora wpływa na szybkość ukończenia pracy nad pojedynczym zapytaniem ze strony, tak aby przejść do kolejnego zadania.

Pamięć RAM, tu wiadomo – im więcej pamięci tym lepiej. Tworzymy w ten sposób korzystniejsze środowisko dla skryptów i aplikacji wykonywanych po stronie serwera. Dla najczęściej używanych danych warto niewielki obszar pamięci przeznaczyć na pamięć podręczną dysku twardego tworząc w pamięci RAM plik wymiany.

Powierzchnia dyskowa do wykorzystania powinna być wystarczająco duża. Należy tutaj pamiętać również o miejscu na kopie zapasowe, w tym dość częste kopie najbardziej wrażliwych plików. Bezpieczeństwo danych zapewni macierz dyskowa RAID1, natomiast bezpieczeństwo połączone z szybkością macierz RAID10. W obu przypadkach dyski są podpięte w ten sposób, że jeden zawsze jest lustrzaną kopią drugiego, przy czym macierz dyskowa RAID10 umożliwia wzrost szybkości odczytu. Oba przypadki gwarantują bezproblemowe odzyskanie danych nawet w przypadku fizycznego uszkodzenia jednego z dysków, co z pewnością zapewnia spokojny sen.

powrót

CODESTA
numer telefonu: 339 665 666 84+
adres e-mail: lp.atsedoc@oiduts
61-608 Poznań, ul. Boranta 15A lokal 2
numer NIP: PL6671007268