Projektowanie wizerunku, podnoszenie jakości marki

Sklepy internetowe przyszłością w handlu

Sklepy internetowe przyszłością w handlu

Dziś handel nie rozwija się najlepiej w supermarketach, na straganach czy osiedlowych sklepikach, ale w sieci. Sklepy internetowe stają się coraz większą potęgą walcząc o klientów, z całą pewnością można stwierdzić, że handel odnajduje swoją przyszłość w internecie. Z dnia na dzień wzrasta liczba sklepów internetowych, przedsiębiorcy coraz śmielej próbują swoich sił przenosząc swój biznes do sieci. Specjaliści z branży e-commerce ciągle podkreślają, że ten sektor jest jeszcze nienasycony. Optymizm jednak nie może dotyczyć wszystkich.
Wśród sklepów internetowych obserwuje się sporą rotację, z jednej strony jak grzyby po deszczu powstają nowe e-sklepy, z drugiej strony część z nich zostanie wygryziona przez konkurencję, a inne nie utrzymają się na rynku zbyt długo. Kto zatem przetrwa ?

Pomimo niesprzyjających warunków finansowych, przyhamowania tempa wzrostu gospodarczego, sklepów internetowych kryzys nie dotknął, wręcz przeciwnie. Ich właściciele spali spokojnie i paradoksalnie to właśnie oni odnotowali wzrost obrotów. Faktem jest, że jednorazowe wydatki zmniejszyły się radykalnie, jednak liczba klientów sklepów internetowych ciągle rośnie. Możliwość wyboru najlepszej oferty, porównania cen w internecie oddziałuje bezpośrednio na ich oszczędności. Klienci e-Sklepów korzystają nie tylko z indywidualnych zakupów. Popularne stają się również zakupy grupowe, gdzie dzięki promocji produktów i zebraniu wymaganej minimalnej liczby osób chętnych do zakupu, towar trafia do nich w niezwykle atrakcyjnej cenie. W ten sposób powstaje wspólnota, której rola w kwestii internetowych zakupów może być nieoceniona. Zadowolony z usług klient zwiąże się ze sklepem na dłuższy czas, chętnie wróci w razie potrzeby ponownych zakupów. Opinia takiego klienta również jest bezcenna, bowiem jak magnes przyciąga kolejnych klientów.

Tylko profesjonalnie e-Sklepy odniosą sukces na rynku.

Gwarantem sukcesu z jednej strony może się stać pasja z jaką przedsiębiorca zakłada sklep internetowy, z drugiej strony warto się pochylić nad tezą, że większa przyszłość czeka sklepy wielobranżowe. Tutaj klienci będą mogli kumulować koszty zakupów, a korzystając z minimum logistycznego oszczędzać na darmowych przesyłkach. Przy zwiększonych wydatkach czekają ich zapewne atrakcyjniejsze promocje.
Globalna wartość sprzedaży internetowej wzrasta z każdym rokiem, a w Polsce od kilku lat rozwija się niezwykle dynamicznie. O sklepach internetowych i możliwości dokonywania zakupów w sieci słyszał już chyba każdy jej użytkownik, a niespełna ich połowa dokonała choćby jednego zakupu na odległość. Maleje również ilość osób, które z zakupami przez internet wiązały ryzyko, rośnie więc zaufanie do takiej formy zaspokajania potrzeb. Coraz częściej obserwujemy w dużych marketach, że klienci za pomocą smartfonów porównują ceny półkowe z tymi internetowymi, można więc wysnuć wniosek, że rośnie liczba zwykłych spacerowiczów po stacjonarnych sklepach. Klienci nierzadko przychodzą obejrzeć towar, po to aby mieć pewność, co zamówią w internecie.

powrót

CODESTA
numer telefonu: 339 665 666 84+
adres e-mail: lp.atsedoc@oiduts
61-608 Poznań, ul. Boranta 15A lokal 2
numer NIP: PL6671007268